Kaip išsirinkti židinį?

Dabar yra labai didelis židinio kapsulių pasirinkimas. Galima rinktis plieninius arba ketinius židinius, galima rinktis su durelių pakėlimo mechanizmais arba be, židinius lenktais, prizminiais, panoraminiais  stiklais arba tiesiais stiklais. Židinio kapsulių kainos nuo 1000 Lt iki 10000 Lt. Pabandysime aptarti įvairių židinių kapsulių privalumus arba trūkumus.

Zidinys_krosnele_GAYA_ARDOISE_pav

Ketiniai  ar plieniniai židiniai, ugniakurai?

Plieniniai židiniai yra labiau lepūs. Naudojimo instrukcijose visada rąsite, kad nedėti daugiau kaip 2 kg malkų į plieninį židinį, nes perkaitimo atveju gali deformuotis korpusas ir garantija nebegalios.  Tai yra pagrindinė plieninių židinių problema – jei reikia daug šildyti, o malkų galima dėti mažai, jūs nusivilsite. Tačiau plieniniai židiniai tinka, jei kūrenate retkarčiais pasižaidimui ar romantiniam vakarui.

Ketiniai židiniai tinka pastoviam kūrenimui, jie nebijo perkaitimo. Naudojimo instrukcijose parašyta tik nedėti malkų daugiau kaip trečdalio ugniakuro tūrio, kad nevirstų malkos ir stiklas nesudūžtų. Jie tinka pagrindiam patalpų šildymui ir romantiškam vakarui.

Durų pakėlimo mechanizmas židiniui.

Normaliems standartiniams židiniams iki 90 cm pločio tikrai yra nebūtinas durelių pakėlimo mechanizmas, nes durelių plotis yra iki 80 cm ir jas atidarius horizontaliai yra patogu dėti malkas.

90 cm pločio kapsulė yra riba, kai dar patogu darinėti dureles horizontaliai, todėl dar jų yra be vertikalaus atidarymo mechanizmo. Visos didesnės židinio kapsulės jau yra su privalomais vertikalaus durelių atidarymo mechanizmais, nes 1 m pločio durelės tikrai kliūna ir yra nepatogu atidarytos horizontaliai.

Koks stiklas židiniui yra praktiškiau: lenktas ar tiesus?

Panoraminis, prizminis, kampinis stiklas yra gražiau. Tokie stiklai židiniams kainuoja apie 1500 Lt ir atsitikus nelaimei, sudaužius stiklą, gali tekti ilgai laukti naujo stiklo. Paprastai židinių pardavėjai nelaiko tokių stiklų sandėliuose, o vežasi su kroviniais iš gamyklų.

Židiniai tiesiais stiklais yra patys populiariausi. Vienas svarbiausių momentų yra praktiškumas. Sudaužius stiklą, naują galite įsidėti jau kitą dieną, svarbu žinoti tik matmenis. Daugelis stiklų pjaustytojų perka stiklo keramiką dideliais lapais iš Vokietijos Schott Glass atstovo ir pjausto juos gabaliukais. Todėl nuspirkti naują stiklą židiniui ar krosnelei tikrai nėra problema.

Kiek mokėti už ugniakurą?

Židiniai kainuoja nuo 1000 Lt iki 10000 Lt.  Koks skirtumas tarp jų?

1000 Lt – Tikriausiai nusipirksite kinietišką židinį. Gerai ar blogai kinietiški židiniai?  Dažniausiai kinietiški židiniai yra prastos ir grubios liejimo kokybės. Kitas momentas, kad europiniai židiniai gamyklose praeina detalių kokybės kontrolę ant vibroplokščių. Esant paslėptam liejimo defektui, atsiranda trūkis detalėje, ir tokia detalė jau toliau konvejeriu nebekeliauja. Kinijoje rankiniu budu yra neįmanoma ketinės detalės taip papurtyti, kad išlistų vidiniai defektai. Tiesa, privaloma garantija kinietiškam židiniui galioja. Židinio kapsulė bus pakeista, deja, ugniakurą turėsite išsiimti patys iš jau sumontuoto židinio ir galite turėti didelių nuostolių dėl židinio apdailos sugadinimo. Šių nuostolių niekas nekompensuoja.

1500 – 2000 Lt – Jau nusipirksite 70 cm pločio židinio kapsulę prancūzų arba lenkų gamybos. Tai normalios kainos ir jau pigiau geros kokybės židinių nebūna.

3000 Lt – Nusipirkti galite 70-80 cm prancūziška židinio kapsulę su dailesne išvaizda.

4000 Lt.  Čia jau galite pagalvoti apie židinio kapsulę lenktais stiklais, arba 70 cm tiesiais stiklais, bet su vertikaliu durelių atidarymo mechanizmu.

5000 Lt Nuo šios sumos prasideda jūsų įvairiausių fantazijų apie židinio formas, stiklus, naudingus ar nelabai naudingus priedus ir t.t. įvairovė.