Kaip išsirinkti židinių meistrą?

Nesvarbu brangi židinio kapsulė ar pigi, brangus židinys ar pigus – viskas priklauso nuo židinių meistro. Židinys veiks gerai arba blogai.

Zidinys_Ambiance_Cuir_vertikalus_pavTai kaip išsirinkti židinių meistrą?

Internete yra pilna besireklamuojančių save kaip židinių meistrai. Kaip atskirti gerą meistrą nuo blogo meistro? Pirmiausia židinių meistrą reikia pasikviesti į namus. Meistras įvertins sąmatą, patars kokį židinį išsirnkti. Tiesa, jie niekada nepasiūlys jums krosnelės, nes jiems reikalingas darbas. Ir kuo daugiau darbo, tuo daugiau pinigų, tuo geriau meistrui. Meistrai pasiūlys išvedžioti ortakius, pridėti karšto oro turbiną, pasiūlys brangesnes medžiagas, brangesnį marmurą ir t.t. Tai yra natūralu, visi nori daug uždirbti.  Todėl prieš kviesdami meistrą į namus, privalote turėti savo židinio viziją, elementariai suprasti kaip židinys funkcionuoja, mokėti užduoti meistrui teisingus klausimus ir gauti teisingus atsakymus. Turėti supratimą apie naudojamas medžiagas ir t.t.

Pirmiausia geras židinių meistras užduos jums paprastą klausimą apie jūsų viziją ir poreikius.  Tada įsigilins į jūsų situaciją ir pasiūlys variantus, parodys jau padarytų židinių nuotraukas. Kiekvienas židinių meistras turi savo erdvės suvokimą ir nebijokite klausti meistrų patarimų, tačiau privalote turėti ir savo patalpų erdvės suvokimą. Židinį statote daugeliui metų, todėl taupykite erdvę, nes po kelių metų viskas atrodys kitaip, židinys gali tapti griozdu arba atvirkščiai. Svarbiausia yra jūsų susikalbėjimas su meistru, bendras erdvės ir poreikių suvokimas, nes židinių statybos kainos gali skirtis tik keliais šimtai litų ir dažniausiai bendroje sąmatoje – tai nėra pagrindinė esmė. Esmė yra būtent tame, kad meistras suprastų jūsų poreikius ir įgyvendintų jūsų vizijas, kitu atveju galite turėti namuose nemielą daiktą.

Jei jums atrodo, kad neradote bendros kalbos su meistru, nebijokite pabandyti pasikalbėti dar su keliais meistrais. Vistiek atrasite tokį meistrą, kuris jus supras. Židinių statyboje svarbu, ne tik techninė dalis – techninę židinio dalį padarys teisingai visi geri židinių meistrai. Tačiau ar židinys taps meno kūriniu priklauso tik nuo jūsų.