Oro padavimas židiniui

Zidinys_krosnelė_Symphonia_pavAr reikalingas šalto oro padavimas židiniui iš lauko?

Normaliomis sąlygomis, kai name yra gerai išspręstas ventiliacijos klausimas, oro padavimas iš lauko į židinį tikrai yra nereikalingas.  Veikiantis židinys siurbia orą iš patalpos, degimo kameroje sunaudojamas deguonis degimo procesui ir likusios dujos kartu su degimo produktais išmetamos per kaminą. Šviežias oras į patalpas atkeliauja per ventiliacinius kanalus vonioje, virtuvėje ar dar kur nors. Veikiantis židinys skatina namo ventiliaciją. Mitas kad židinys degina patalpų deguonį yra neteisingas.

Ar oro padavimas iš lauko taupo energiją?

Atsakymas yra vienareikšmiškas : NETAUPO. Jei yra oro padavimas iš lauko į židinį, tai ateina šaltas oras, kuris židinyje sušyla, tačiau šalto oro šildymui yra naudojama energija, kuri galėtų būti išspinduliuota per židinio sieneles į patalpas.  Rezultate mes gauname, kad židinio energetinis efektyvumo skirtumas naudojant šaltą lauko orą ar  šiltą orą iš patalpų yra nulinis.

Nėra jokio skirtumo energijos naudojimo prasme:

1. Ar pirma pašildysime lauko orą, tada sunaudosime židinyje ir išmesime dujas per kaminą, mažiau šildydami patalpas.

2. Ar pirma paimsime šiltą orą iš patalpos, sunaudosime židinyje ir per kaminą išmesime kartu su degimo produktais, tačiau turėsime karštesnį židinį ir vėliau pašildysime šviežiai pritekėjusį per ventiliacijos kanalus orą.

Kokios problemos, kai yra šalto oro padavimas į židinį iš lauko?

1.Viena pagrindinių problemų yra grindų šaldymas, nes vamzdyje bus šaltas lauko oras, kuris siurbs šilumą iš grindų.

2. Dažnai būna, kad vamzdžiai užanka dėl vėjo prinešamo lauko dulkių ar žemių. Tenka valyti.

3. Kartais rudeniop vamzdyje apsigyvena pelytės.

Kada reikalingas oro padavimas iš lauko į židinį?

Statant namus pirmiausia reikia išspręsti ventiliacijos klausimą. Deja, kartais žmonės dėl taupumo ir nepatirties pastato hermetiškus namus: ventiliacijos kanalų nėra, oro pritekėjimo nėra. Mes nesigylinsime į tokių namų, kavinių be ventiliacijos problemas, kaip sveikas mikroklimatas patalpose, pelėsio grėsmė, bet būtent šiuo atveju ir reikalingas oro padavimas iš lauko į židinį.