Židinys smirda

Zidinys_krosnele_ITAYA_pavKartais būna, kad įkaitinus židinį pasijunta kažkoks degimo kvapas. Teisingai pastatytame židinyje nėra kam smirdėti.  Visos medžiagos yra nedegios, laiko dideles temperatūras. Todėl atsiradus kažkokiam kvapui yra būtina išsiaiškinti kodėl jis atsiranda. Pagrindinės kvapo atsiradimo priežastys:

– Židinys yra apdulkėjęs ir dega dulkės.  Problemos šalinama išvalant dulkes per ventiliacines groteles. Gali būti, kad židinio ventiliacinės grotelės yra per mažos. Reikia didesnių oro patekimo ar išėjimo angų.

– Degimo kvapas yra panašus į plastmasės.  Priežastis vaikai galėjo įkišti kokį plastmasinį rašiklį tarp židinio kapsulės ir židinio sienos.

– Dūmų kvapas. Dedant malkas į židinį, pateko dūmų į patalpas. Tačiau jei yra pastovus dūmų kvapas – gali būti, kad kamine nebėra traukos. Reikia valyti kaminą.

– Negeras kvapas užkūrus židinį pirmąkart po vasaros. Gali būti, kad sudrėko židinio kapsulės hermetikas. Pakais židinys, išdžius hermetikas, kvapas dings.

– Negeras kvapas yra pastoviai, o visos aukščiau minėtos priežastys netinka.  Vadinasi jūsų židinyje yra panaudotos kažkokios netinkamos medžiagos ( akmens vata, klijai, lipni juosta) su rišikliais mažoms temperatūtoms. Ir tie rišikliai pastoviai garuoja ir skleidžia kvapą. Patarimas vienas – perstatyti židinį iš naujo.